TÜRKÇE ENGLISH
X
Çelik Konstrüksiyon Yapı
 

Evler hayatımızı geçirdiğimiz en önemli sığınaklarımızdır. Zamanımız büyük kısımlarını da evlerimizde geçiririz. Bu yüzden evlerimiz estetik açıdan şık ve aynı zamanda da konforlu olmalıdır. Çünkü rahatlık ve şıklık bir evin vazgeçilmez iki unsurudur. Şıklık ve rahatlığın yanı sıra güven unsuru da evlerimiz açısından çok önemlidir. Çünkü bütün hayatımız bu evler ile birlikte yok olup gidebilir.

 

Evlerin güvenliği bu kadar büyük bir önem gerektirdiği için evlerimizin yapımında kullanılan malzemelerde çok önemlidir. Bu yüzden ev yapımında güvenliğe önem veriyorsanız çeliği tercih etmelisiniz. Çelik evler diğer betonarme evlere oran ile çok daha sağlam ve güvenli yapılardır. Bu yüzden Günümüzde her geçen gün çelik evlerin yapımı önem kazanmaya başlamıştır.

 

Özellikle yaşadığınız şehir birinci dereceden deprem kuşağı ise evlerin yapımda çelik kullanımının önemdi daha da çok artmaktadır. Çünkü çelik evler çok daha sağlam ve depreme dayanıklı yapılardır. Çelik evler sayesinde geceleri çok daha rahat uyuyabilecek ve kendiniz daha çok güvende hissedeceksiniz. Sizde güvenli ve sağlam bir evde hayatınızı sevdikleriniz ile birlikte sürdürmek istiyorsanız çelik evleri tercih etmelisiniz.

 

Çelik ürünlerinin maliyeti diğer ürünlere oran ile çok daha uygundur. Örneğin 5 bin liraya yaptırabileceğiniz bir betonarme odayı çelik malzemeler ile 3 bin liraya yaptırmanız mümkündür. Çünkü çeliğin üretimi diğer inşaat malzemelerinin üretimine oranla çok daha hızlı ve uygun fiyatadır.

 

Çelik malzemelerin diğer inşaat malzemelerine oran ile çok daha kısa sürede üretiliyor olması evinizin de çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacağı anlamına gelmektedir. Böylece hem maddi anlamda hem de zamandan büyük oranda tasarruf yapmış olursunuz. Çelik evlerin kullanımı da diğer betonarme evlere oranla çok daha kolay ve ayrıca çok daha hijyeniktir